Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
TAŞIMALI SAĞLIK
TAŞIMALI SAĞLIK
ANTALYA’da Mazıdağı’ndaki dik yokuşlu bir sokaktaki gecekonduda oturan diyaliz hastası 80 yaşındaki Rukiye Savran’ı bel fıtığı olan oğlu Yaşar Savran haftanın üç günü kucağında taşıyarak servise ulaştırıyor. Mazıdağı’nın eteklerindeki bir...
3 Haziran 2015 10:30
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da Mazıdağı’ndaki dik yokuşlu bir sokaktaki gecekonduda oturan diyaliz hastası 80 yaşındaki Rukiye Savran’ı bel fıtığı olan oğlu Yaşar Savran haftanın üç günü kucağında taşıyarak servise ulaştırıyor.

Mazıdağı’nın eteklerindeki bir gecekonduda, Barış Mahallesi 2891 Sokak’ta yaşayan diyaliz hastası Rukiye Savran, haftan üç günü Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor. Rukiye Savran’ın oturduğu ev, dağın dik yamaçlarında olduğu için evinin olduğu yere araç trafiği işlemiyor. Sağlığı bozulduğu için yürüyemeyen yaşlı kadını haftanın üç günü birlikte yaşadığı oğlu Yaşar Savran kucağında taşıyor. Dik yamaçlı sokağın merdivenlerinden haftanın üç günü aşağıdaki yola indirip servise bindiren Yaşar Savran, tedaviden sonra tekrar annesini servisten alıp kucağında eve taşıyor.
tasimali-saglik_8959_dhaphoto1
Annesini dik yokuşlu merdivenlerde taşırken sık sık düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyleyen Yaşar Savran, annesinin hastaneye getirilip götürülmesi konusunda Kepez Belediyesi’nden talepte bulunduklarını, ancak sonuç alamadıklarını söyledi. Annesinin tedavisi için geceleri çalıştığını da anlatan Yaşar Savran, şunları söyledi:
tasimali-saglik_8959_dhaphoto4
“Evimizin bulunduğu yer dik yokuşta olduğu için sokağımız merdivenlerden ibaret. Araçla ulaşımımız yok. Evin altından geçen sokağa kadar ulaşım konusunda büyük sıkıntı çekiyoruz. Çünkü annem 80 yaşında diyaliz hastası bir kadın. Annemin haftanın üç günü diyalize girmek için hastaneye gitmesi gerekiyor. Evimizin bulunduğu yerde yol olmadığı için annemi getirip götürmekte büyük sorun yaşıyorum. Çünkü kendim de bel fıtığından ameliyat olduğum için annemi taşımakta zorlanıyorum. Yokuş olduğu için çok zorluk çekiyorum. En azından bana yardımcı olabilecek biri olsa ama o da yok. Tek başına zorluk çekiyorum.”
tasimali-saglik_8959_dhaphoto2
Antalya Otogarı’nda çalıştığını kaydeden Yaşar Savran, “Annemin diyalize gidip gelebilmesi için geceleri çalışıyorum. Bir kez aşağıya inerken ayağım kaydı. Kollarımın üzerine düştüm. Annemi bırakmadım. Bacaklarında damar tıkanıklığı olduğu için yürüyemiyor. Ben işe gittiğimde anneme eşim bakıyor. Antalya’da benden başka anneme bakacak biri de yok. Zaten tek maaşla çalışıyorum. Üç çocuğum var ve kirada oturuyorum. Kepez Belediyesi’nden annemi hastaneye getirilip götürülmesi konusunda destek istedim. Şu ana kadar sonuç alamadım” diye konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa