Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Tekke Köyü’nde büyük buluşma
Tekke Köyü’nde büyük buluşma
Tekke Köyü’nde büyük buluşma Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Sayman ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe’nin konuğu olarak Antalya’ya gelen 5 ayrı dernekten 250 kişi; Elmalı Tekke Köyü’nde...
2 Eylül 2018 02:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Tekke Köyü’nde büyük buluşma

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Sayman ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe’nin konuğu olarak Antalya’ya gelen 5 ayrı dernekten 250 kişi; Elmalı Tekke Köyü’nde Abdal Musa Sultan Dergâhı’nı ziyaret edip Uçarsu Şelalesi’ni gezdiler.

Gemlik Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Ali Kalkan, Körfez Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Durmuş Yıldırım, Darıca Cem Evi Başkanı Şeref Arslan, Gebze Cemevi Başkanı Teslim Yıldız, İmam Hüseyin Cemevi Başkanı Mahmut Eksim ve bu derneklerin üyelerinden oluşan 250 kişi, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkez Genel Sayman ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe’nin organizasyonuyla Antalya’nın Elmalı ilçesinde ağırlandılar.

2 tekke köyü

Dernek ve vakıf yönetici ve üyelerinin Tekke Köyü’nde Abdal Musa Sultan Dergâhı’nı ziyaretinde kurbanlar kesildi. Heyet Elmalı’daki Uçarsu Şelalesi’ni de gezdiler. Bu ziyaretlerin ardından konuklara kurban eti ve bulgur pilavı eşliğinde lokma ikram edildi.

3 tekke köyü

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı olarak, Türkiye’nin 4 bir yanından gelen Dernek ve vakıf yönetici ve üyelerini Antalya’da ağırlamaktan onur duyduklarını kaydeden Vakfın Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Binali Efe, ‘’Pirimizin huzurunda, dedelerimizin açılış gülbankı ile cem başladı. Güzel sesli zakirlerimizin okumuş oldukları deyişler, mersiyeler, duazlar ile Allah Allah nidaları semahlara yükseldi. Dedelerimiz cemde olmazsa olmaz olan 12 hizmeti icra ederlerken ilahi aşk uğruna semahlar dönüldü. Gözyaşları Kerbela şehitleri ve şehitlerin serdarı Hz. Hüseyin için sel oldu aktı. Dedeler cem olmanın önemi hakkında açıklamalar yaptıktan sonra, hizmeti geçenlere dua edilmek üzere;  Bismillah Allah, Allah; hizmetleriniz kabul ola. Muratlarınız hâsıl ola’’ dedi.

1 tekke köyü 4



YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa