Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
“TERÖR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK”
“TERÖR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK”
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan terör saldırısını kınadı. Sümer’in açıklaması şöyle: Hep söylüyoruz, terörün, dili, dini, ırkı yoktur diye. İşte bunu bir kez daha...
29 Haziran 2016 16:59
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan terör saldırısını kınadı.

Sümer’in açıklaması şöyle:

Hep söylüyoruz, terörün, dili, dini, ırkı yoktur diye. İşte bunu bir kez daha görüyoruz. Şu mübarek günlerde, masum insanları katleden hainler, terörün çirkin, inançsız, yüzünü tüm Dünyaya bir kez daha gösterdi. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik yapılan bu saldırılar, bizleri daha çok birbirimize bağlayacak ve daha çok bir arada olmamızı sağlayacaktır.

Dün meydana gelen terör saldırısının zamanlaması çok dikkat çekici ve bu alçakların neye hizmet ettiklerini gösteriyordu. Aramızda diplomatik sorun bulunan Rusya ve İsrail ile sorunların çözümüne yönelik adımlar atılmıştı. İsrail, diplomatik ilişkilerin yeniden başlaması için istediğimiz 3 şartı kabul etmiş ve anlaşma sağlanmıştı. Rusya, aramızdaki sorunların çözümünü başlatmak için Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü’nün toplantısına ülkemizi de davet etmişti. Antalya Milletvekilimiz ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, 1 Temmuz’da Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenecek bu toplantıya katılacaktı.

Peş peşe açıklanan bu iki gelişmenin ardından Atatürk Havalimanı’nda bombalı saldırı düzenlenmesi, bu terör eyleminin amacını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve bölgede söz sahibi olmasını istemeyenler, terör belasıyla ülkemizi durdurmaya çalışıyorlar.

Teröre karşı hükümetimiz kararlı bir şekilde mücadele ediyor. Ülkemizden terörün kökünü kazımakta kararlıyız. Bu hain saldırılar bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Biz bir olduğumuz sürece, ülkemizin büyümesini, dünyada güçlü, bölgesinde söz sahibi bir ülke olmasını istemeyenler kaybedecektir.

Terör saldırısında hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağolsun.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa