Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
TES-İŞ’TEN ÜYELERİNE İFTAR
TES-İŞ’TEN ÜYELERİNE İFTAR
TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı TES-İŞ Sendikası Antalya Şubesi, üyelerine iftar verdi. Kısa adı TES-İŞ olan TÜRK-İŞ’e bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası Antalya Şubesi, her yıl olduğu gibi bu...
12 Temmuz 2015 23:23
Font1 Font2 Font3 Font4

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı TES-İŞ Sendikası Antalya Şubesi, üyelerine iftar verdi.

Kısa adı TES-İŞ olan TÜRK-İŞ’e bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası Antalya Şubesi, her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel olarak üyelerine iftarlar verdi. Katılımların yüksek olduğu iftar yemeklerinde batı ilçelerden başlayarak Elmalı ve Finike DSİ tesisleri ile Kaş, Kalkan, Kale, Kumluca ilçelerindeki çeşitli kurumlarda çalışan enerji işçileri, sendika yöneticileriyle bir araya geldi.

Tes-İş.-(2)

İşçilere yönelik iftarlarda TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, üyeleriyle toplantı yaparak yeni üyelerle istişarelerde bulundu. İftarların verildiği istişare toplantıları, Alanya Öğretmenevi ile Manavgat ve Antalya merkez DSİ tesislerinde yoğun katılımlarla sona erdi. TES-İŞ Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal yaptığı konuşmalarda, iftar yemeği ve benzeri toplantıların dostlukların pekişmesine vesile olduğu için önemsediklerini aramıza yeni üyelerin katıldığını diğer üyelerle birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Tes-İş.-(1)

TİS’LER DEVAM EDİYOR

Halen kamuda sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini kaydeden TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Ünal, şunları söyledi: “Hükümet ile TÜRK-İŞ arasında yapılan çerçeve protokolün dışında üyelerimizin mağduriyetlerini giderme adına Genel BaşkanımızMustafa Şahin bir şeyler almak için görüşmelerini sürdürmektedir.”

Tes-İş.-(3)

İş yerlerinde sorunlar varsa bunları geciktirmeden temsilcilere veya bizzat gelerek şubeye bildirmelerini isteyen Ünal, TES-İŞ Antalya Şubesi olarak anında müdahale edileceğini söyledi. Ünal, “İki gün önce TURAŞ ta olumsuz bir gelişme yaşandı.Genel Başkanımızı aradım, konuyu ilettim. 2 saat sonra genel merkez yöneticilerimizi ve hukuk müşavirimiz, Antalya gönderdi. Buradan Genel Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.Öte yandan, Taşeron (Alt işverende) çalışan üyelerimizin Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri de devam etmektedir. İnşallah sizlere hayırlı, güzel haberler vermemiz yakındır” dedi.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa