Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
TIKLAYIN, HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN
TIKLAYIN, HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN
TIKLAYIN, HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN Dilerseniz çıktı alın 16 Nisan Anayasa Referandumu’nda seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağına ilişkin YSK listeleri yayınlanmaya başlandı. Aşağıda vereceğimiz sorgulama yaparak sandık bilgilerinizi öğrenebilir ve çıktı...
16 Mart 2017 22:59
Font1 Font2 Font3 Font4

TIKLAYIN, HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN

Dilerseniz çıktı alın

16 Nisan Anayasa Referandumu’nda seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağına ilişkin YSK listeleri yayınlanmaya başlandı. Aşağıda vereceğimiz sorgulama yaparak sandık bilgilerinizi öğrenebilir ve çıktı alabilirsiniz

YSK’nin sandık sorgulama ekranı erişime açıldı. Yüksek Seçim Kurulunun internet sorgulama ekranına giren vatandaşlar, kimlik numaralarıyla sorgulama yaparak hangi okul ve sandıkta oy kullanacağını görebileyor

YSK’nın halk oylaması için hazırladığı seçim takvimine göre de 17 Mart’tan itibaren seçmen bilgi kağıtlarının dökümü ve dağıtımına başlanıyor.

BURAYA TIKLAYIN SANDIĞINIZI ÖĞRENİN

seçmen sorgulama

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve nüfusa cüzdanınızdaki sıra noyu girmeniz gerekiyor. Açılan sayfada sizin bilgileriniz ve hanenize kayıtlı olanların bilgileri çıkıyor. Eğer seçmen listesi sorgulamasında isminiz çıkmazsa düzeltme ve yerleşim yeri adresi değiştirmek isteyenlerin nüfus müdürlüklerine şahsen başvurması gerekiyor.
REFERANDUM TAKVİMİ

11 MART

Halk oylamasında kullanılacak birleşik oy pusulaları basılacak, basımı tamamlandıkça plan dahilinde dağıtılacak. Gümrük kapılarında kullanılacak araç ve gereçler ilgili seçim kurullarına gönderilmeye başlanacak.

27 MART

Gümrük kapılarında ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemine başlanacak.

30 MART

TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin radyo ve televizyonda propaganda başvuruları ve propaganda sırasının belirlenmesi için kuraya katılacak temsilcisi ile TRT temsilcilerinin YSK’ya bildirilmesinin son günü olacak. Konuşma yapmayı dilemesi halinde, Cumhurbaşkanı’nın yapacağı konuşmalar için yayın zamanı ve sırası tespit edilecek.

31 MART

Başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için YSK tarafından ad çekilecek.

9 NİSAN 

Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona erecek. Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak. Radyo ve televizyon propaganda konuşmalarına başlanacak.

12 NİSAN

İlçe seçim kurulu başkanlıklarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.

15 NİSAN

Seçim propagandası saat 18.00’de sona erecek.

16 NİSAN

Oy verme günü.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa