Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Tıp Fakültesi Akademik Yılı Açılışı Online Olarak Gerçekleştirildi
Tıp Fakültesi Akademik Yılı Açılışı Online Olarak Gerçekleştirildi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 akademik yılı açılışı online olarak gerçekleşti. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Covid-19 Pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülecek yeni eğitim öğretim yılı açılışında...
6 Ekim 2020 15:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 akademik yılı açılışı online olarak gerçekleşti. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Covid-19 Pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülecek yeni eğitim öğretim yılı açılışında Tıp Fakültesine yeni başlayan öğrencilere seslendi.

‘Akdeniz Üniversitesi ailesine hoş geldiniz’ mesajıyla başlayan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan öğrencilere; “Yeni eğitim-öğretim yılımız pandemi nedeniyle uzaktan olacak. Kampüsümüz sizsiz renksiz, kokusuz. Sizin enerjinizi çok özledik. Ancak bu süreçten de bir şeyler öğrenecek ve bu dönemi avantaja çevireceğiz.” dedi.

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Rektör Özkan, “Sağlık bizim için en önemli faktör. Ancak bu sayede yanına koyduğumuz her şey anlamlı. Ve bu süreç bize sağlığımızı, hayatımızı emanet ettiğimiz hekimlerin önemini bir kez daha gösterdi. Aynı zamanda hekimliğin ne kadar zorlu ve özveri gerektiren bir meslek olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu. Sizler de bugünden itibaren birer hekim adayısınız. Bu onurlu mesleğe layık olabilmek için elinizden geleni yapacağınızdan adım gibi eminim.” diye konuştu. 

Öğrencilere merak ve araştırma duygularını hiç kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Rektör Özkan,  “Akdeniz Üniversitesi olarak yetkin akademik kadromuz, araştırma alt yapımızla sizlere en iyi imkânları sunmaya çalışacağız. Bu altı yıl boyunca sizler de imkânları zorlayın, bol bol makaleler okuyun, araştırın. Bizler her zaman sizin yanınızdayız. Sizler de bir Aziz Sancar, Ömer Özkan olarak Üniversitemizin bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırın. İyi ki bizim öğrencimiz oldunuz, iyi ki Akdenizlisiniz, tekrar hoş geldiniz. “şeklinde konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa