Kapat
TURGAY GENÇ’İN MELEKLERİ
TURGAY GENÇ’İN MELEKLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Turgay Genç’in meclis üyesi listesinde 8 kadın aday bulunuyor.  25 kişilik meclis üyesi aday listesinin üçte biri olan 8 kadın aday 30 Mart...
10 Mart 2014 19:43
Font1 Font2 Font3 Font4
Cumhuriyet Halk Partisi Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Turgay Genç’in meclis üyesi listesinde 8 kadın aday bulunuyor. 

25 kişilik meclis üyesi aday listesinin üçte biri olan 8 kadın aday 30 Mart Yerel Seçimlerinde Döşemealtı halkına hizmet etmek için yarış içine girdi. Kadınların eşit temsil edilmesi, Döşemealtı ilçesi için söz söyleme ve yönetmeye talip olması erkek eğemenliğinin üstün olduğu siyasi partilerde neredeyse ilklerin yaşanmasına neden oldu. Mesleklerinde başarıdan başarıya koşan 8 kadın aday ilçelerindeki başta hem cinsleri olmak üzere tüm bölge halkının sözlerine tercüman olmak ve kadınların her başarılı erkeğin arkasında değil muhakkak suretle yanında olduğunu göstermek için siyaset sahnesinde rol aldıklarını söylüyor.

 

Aday listelerinin açıklanmasının ardından Döşemealtı halkı tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılanan 8 kadın 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyor. Bir çok meslek gurubunda başarılara imza atan kadınlar, Mecliste söz sahibi olarak tecrübelerini ve mesleki bilgilerini ilçe halkı için meclis kürsüsünde dile getirmeyi hedefliyor. Ziraat mühendisi Arzu Yıldırım, Avukat Suzan Küçükbaşkan, İç Mimar Eylem Çetin, Gayrimenkul Danışmanı Ümran Karataş, Emekli Öğretmen Nihal Özden, emekli Nafiye Özdemir , Servet Manav ve Fatma Eken bölgede en çok hem cinsleri tarafından büyük takdir topluyor. Döşemealtı ve partilerinin gülen yüzü haline gelen kadınlar seçimden büyük bir zaferle çıkacaklarını, bölge halkını ve sorunlarını en iyi kendilerinin bildiğini söyledi. Kadın Adaylar “artık Döşemealtı ilçesine kadın eli değecek” diye konuştu.

KAYNAK: Döşemaltı GazetesiYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa