Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Türkiye huzur istiyor
Türkiye huzur istiyor
Türkiye huzur istiyor Muratpaşa Belediye si’nin iftar programında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülkemizde gerginlik, kavga istemiyoruz. Müslüman dünyasında kan akmasın istiyoruz ve bütün coğrafya barış içinde olsun istiyoruz. Huzuru...
9 Haziran 2018 15:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye huzur istiyor

Muratpaşa Belediye si’nin iftar programında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülkemizde gerginlik, kavga istemiyoruz. Müslüman dünyasında kan akmasın istiyoruz ve bütün coğrafya barış içinde olsun istiyoruz. Huzuru yakalamak, adaleti, hakkı ve hukuku yakalamak hepimizin ortak görevi olmalıdır” dedi.

Ramazan ayı boyunca Muratpaşa’nın farklı noktalarında düzenlendiği iftarlarda mahalleri buluşturan Muratpaşa Belediyesi, bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla binlerce ilçe sakinini Muratpaşa Kent Meydanı’nda biraraya getirdi.

Başkan Uysal’ın ev sahipliği yaptığı iftarda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak ve Tuncay Özkan, CHP Antalya il ve ilçe yönetimleri, CHP’li Belediye Başkanları, milletvekilleri, milletvekili adayları yer aldı. İftara ayrıca İyi Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve milletvekili adaylarıyla, Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen de katılırken çok sayıda sivil toplum kuruluşu, sendika temsilcileri de iftarda yer aldı.

FTAR 5

Tasavvuf müziği dinletisiyle başlayan iftar programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam ederken Muratpaşa sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftarda hep beraber edilen dualarla oruçlar açıldı.

İNSANLARI KUCAKLAYAN BİR KAMU YÖNETİMİ

Başkan Uysal, iftardın ardından yaptığı konuşmada, hayal ettikleri Türkiye’yi Muratpaşa’da hayata geçirmek için dur durak bilmeden çalıştıklarını söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Türkiye’mizde istiyoruz ki; üreten, kuruşu kuruşunu hesaplayan, barışçı, bütün insanları kucaklayan, insanlarının önüne açan bir kamu yönetimi olsun. Ağzını açtığı zaman kinden, kötü sözlerden söz etmeyen, insanları kırdırmayan, birbirine karşı kötü hissettirmeye çalışmayan, bu yolla iktidarını korumaya çalışmayan, seven sayan, ülkeye bahar getirecek bir yönetim anlayışını çöz özlüyoruz. Ve inanıyorum ki, 24 Haziran’da Sayın Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı seçerek bunu başaracağız.”

HUZURU YAKALAYACAĞIZ

FTAR 1

Ardı arkası kesilmeyen ‘Hak, Hukuk ve Adalet’ sloganları eşliğinde kürsüye gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise, “Belki de bu geceye en yakışan slogan ‘Hak Hukuk ve Adalet’i söylemektir” dedi. Türkiye’de hep birlikte hakkı, adalet ve hukuku gerçekleştirmek için mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Hiç kimseyi kimliğinden, yaşam tarzından inancından ötürü ötekileştirmeyeceğiz. İnsanı insan olarak seveceğiz ve ‘İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır” diyeceğiz” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Ülkemizde gerginlik, kavga istemiyoruz. Müslüman dünyasında kan akmasın istiyoruz ve bütün coğrafya barış içinde olsun istiyoruz. Huzuru yakalamak, adaleti, hakkı ve hukuku yakalamak hepimizin ortak görevi olmalıdır.”

YÖRÜKLERDEN HEDİYE

CHP Lideri’nin konuşmasının ardından Likyalı Pataralılar Yörük Derneği, kendisine ve Belediye Başkanı Uysal’a keyfiye takdim etti. İftarın sonunda ise, Ankara’dan İstanbul’a 25 gün süren Adalet Yürüyüşü’nün simge isimlerinden 8 yaşındaki Alsancak Şen, karnesiyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına geldi. Çok iyi notlarla bitirdiği 3’üncü sınıf karnesini CHP Liderine gösteren Alsancak, bir de şiir okudu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa