Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Tütüncü “Altınova’ya çok emek verdik”
Tütüncü “Altınova’ya çok emek verdik”
Kepez Belediyesi, Altınova’da, iki çevre yolunu bağlayacak olan 25 metre genişliğinde bir yol açıyor. Yol yapımını denetleyen Başkan Hakan Tütüncü,  “Altınova’ya çok emek verdik. Bu emekler, şehre değer olarak geri...
21 Ekim 2020 17:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi, Altınova’da, iki çevre yolunu bağlayacak olan 25 metre genişliğinde bir yol açıyor. Yol yapımını denetleyen Başkan Hakan Tütüncü,  “Altınova’ya çok emek verdik. Bu emekler, şehre değer olarak geri dönüyor” dedi

Kepez Belediyesi, 45 yıla yakın süren imar sorununu çözdükten sonra Altınova’ya hizmette altın yıllarını yaşatıyor. Sosyal tesislerin, yeşil alanların kazandırıldığı bölge, açılan yeni yollarla daha da değerli hale getiriliyor.


Fen İşleri Müdürlüğü, Altınova’nın imar planında olmasına rağmen kapalı olan yollarını da bir bir ulaşımın hizmetine sunuyor.
Müdürlük ekipleri, bölgede geniş bir yolun yapımını daha başlattı. Yeni yol çalışması, imar planında olmasına rağmen kapalı olan Altınova Sinan Mahallesi’ndeki Turan Sokak’ta yapılıyor. Turan Sokak, havaalanı yolu olarak bilinen Serik Caddesi ile Altınova Caddesi arasında ulaşımı imkânı sağlayacak olmasından dolayı önem taşıyor.

Altınova’ya 25 metrelik bir yol daha
Fen İşleri Müdürlüğü, 25 metre genişliğinde, 650 metre uzunluğundaki sokağı,  etaplar halinde açıyor. Serik Caddesi’nden açılmaya başlanılan yolun ilk olarak 400 metrelik bölümü inşa ediliyor.  Önümüzdeki yıl, kalan 250 metrelik bölüm açılarak, sokak Altınova Caddesi’ne ulaşımı sağlayan Yunus Emre Caddesi’ne bağlanacak.  Fen İşleri ekipleri, yağmur suyu drenajını ve tesviyesini yaparak, sokağı asfalta hazır hale getiriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, bürokratlarıyla yol yapım şantiyesini ziyaret ederek, çalışmaları inceledi.

Altınova altın yıllarını yaşıyor
İncelemenin ardından bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, “Altınova’nın, 45 yılı aşkın süredir talep ettiği ve çözümünü özlemle beklediği imar sorunlarını çözüp, imar müjdesini vermek bize nasip oldu.” hatırlatmasını yaptı.
 İmar problemini çözdükten sonra Altınova’da, altın bir dönemin başlayacağını söylediğini anımsatan Başkan Tütüncü “Gerçekten de öyle oldu. Pek çok yol açtık. Birçok sosyal tesis, parklar, bahçeler yaptık. Bu çalışmalarımız Altınova’nın değerine değer kattı. Geldiğimiz noktada Altınova, bir yanıyla düzgün bir şehirleşmenin var olduğu, bir yanıyla da Antalya’nın ticaret merkezi olmayı başarmış bir görüntü çiziyor. Bu aslında bizim başarılarımızın neticesidir.” diye konuştu. Tütüncü, imar planına uygun yapılaşmanın başlaması ve Antalya’da ticaretin merkezi olmasından dolayı Altınova’da, yeni yolların yapımına ihtiyaç duyulduğuna işaret etti.

Kepez’e 1000 km üzerinde yol
Bu kapsamda bölgede birçok yeni yol açtıklarını aktaran Tütüncü, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Yeni açtığımız Turan Sokak, çok evvelden ismi verilmiş ama imar planında daracık bir yoldu. 25 metrelik bir yol haline getirdiğimiz bu sokağı açarak, Serik Caddesi ile EXPO 2016’da yapılan Altınova Caddesi’ni birbirine bağlıyoruz.  Açtığımız yol, hem bölgedeki mülklerin değerini artıracak hem de şehir içi trafiğini rahatlatacak.  Dile kolay 12 yılda 1000 km üzerinde yol  açtık. Her zaman yolun medeniyet olduğuna inandık. Yol medeniyettir, dedik çalışmaya devam ettik. Ne mutlu bize ki, biz çalıştıkça Kepez’imiz, Antalya’mız kazanıyor.”

“Altınova’nın ekonomiye katkısına öncülük ediyoruz”
Başkan Hakan Tütüncü, Altınova’ya çok emek verdiklerine işaret ederek, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Altınova’nın, imar problemini çözmek için 8 yıl boyunca omuz omuza mücadele verdiğimiz, çalıştığımız bütün belediye bürokratlarımı tebrik ediyorum. İmar planı tamamlanır tamamlanmaz bölgeye sosyal tesislerin kazandırılmasında, yolların, parkların, bahçelerin yapılmasında emek vermiş bütün belediye çalışanlarımıza, bürokratlarımıza da teşekkür ediyorum. Altınova’da büyük emekler var. Gerçekten çok emek verdik Altınova’ya, bölge hizmetin en iyisini hak ediyor. Dolayısıyla Altınova’ya verdiğimiz emekler, şehre değer olarak geri döndü. İnşallah Altınova’da daha çok ticaret merkezleri kurulacak ve daha çok kişi istihdam edilecek. Antalya ekonomisine, Altınova altın seviyesinde bir katkıyı sağlamış olacak. İşte biz de bütün bu sosyal ekonomik gelişmelere öncü olacağız. Belediyemizin bu öncü tavrı da yıllar içerisinde zamana atılmış bir imza alacak.” ifadelerini kullandı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa