Kapat
TÜTÜNCÜ SEÇİM STARTINI VERDİ
TÜTÜNCÜ SEÇİM STARTINI VERDİ
Yerel seçim çalışmalarına Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda düzenlenen seçim açılış töreniyle start veren Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, “Bugün yeni Kepez’in bayram günüdür.” dedi. 30 Mart 2014...
2 Şubat 2014 21:38
Font1 Font2 Font3 Font4

Yerel seçim çalışmalarına Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda düzenlenen seçim açılış töreniyle start veren Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, “Bugün yeni Kepez’in bayram günüdür.” dedi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti’den yeniden aday olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, resmi seçim çalışmalarına, Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda  düzenlenen açılış töreniyle start verdi.

Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda düzenlenen açılış törenine, Avrupa Birliği Bakanı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Antalya Milletvekili Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Sadık Badak, Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi aday adayları, Ak Parti ilçe teşkilat başkan ve üyeleri ile salonu hınca hınç dolduran binlerce partili katıldı.

Tören, Hakan Tütüncü’nün 2009 yılında Kepez Belediye Başkanlığı görevine gelmesinin ardından Kepez’de gerçekleştirdiği hizmetlerin ve projelerinin tanıtıldığı sinevizyon gösterisi ile başladı.

Kepez Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Aday Adaylarının tek tek sahneye çağrılarak tanıtılmasının ardından, AK Parti Kepez İlçe Başkan Vekili Mesut Sevinç’in yaptığı açılış konuşması sonrası kürsüye gelen AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı HakanTütüncü, “Bugün yeni Kepez’in bayram günüdür.” sözleriyle başladığı konuşmasına, “Bu salondaki heyecanla Kepez de Antalya Büyükşehir de 31 Mart sabahı Ak Partili olacak.” dedi.
hakan-tutuncu3
Yüzümüz ak

Sadece Kepez’in değil, Antalya’nın 19 ilçesindeki coşku, heyecan ve meydanların dilinin Ak belediyeciliği özlediğini gösterdiğini dile getiren Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“2009’da yine bu salonda aday tanıtım toplantısı yapılırken verdiğimiz sözler vardı. Ortaya koyacağımız icraatları sizlere anlattığımız o toplantıda Kepez’e, Antalya’ya neyi vaat ettiysek, onların hepsini yüzümüzün akıyla 5 yıl içerisinde gerçekleştirdik. Bundan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum.”

Biz yapacaklarımızı vaat ettik

Yalan yanlış vaatlerle, arkasında duramayacağı sözlerle duranlardan olmadıklarını vurgulayan Tütüncü, “ Biz yapabileceklerimizi vaat ettik. Halkımızın bize yetkiyi verdiği ilk andan itibaren de vaatlerimizi bir bir gerçekleştirmek için çalıştık, büyük gayret gösterdik. Birlikte beraberce büyük bir enerjiyi ortaya koyduk. Bugün hamd olsun vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bütün Kepez’e hayırlı olsun.” İfadesini kullandı.

Gece gündüz çalıştık

Yalan söyleyenlerden, kavga edenlerden olmadıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Biz her zaman uzlaşmayı, şehri yönetenlerle el ele vermeyi ve bu yönetim anlayışıyla birlikte halkımıza hizmet üretmeyi, kendimize temel ilke kabul ettik. Bu ilkeyle 5 yıl boyunca gece gündüz çalıştık. Kepez kazandı. Antalya kazandı. Teşkilatımızın siz emektarları kazandı. Çünkü tekrar bugün alın akıyla tekrar meydanlara iniyoruz.” dedi.

Kepez’in gücüne güvendik

Günü kurtarmaya çalışan mazeretlerin arkasına sığınmadıklarını kaydeden Tütüncü, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Biz bütün bu hizmetleri üretirken Kepez’in kendi kaynaklarını kullandık. Kepez’in kendi insanlarına inandık. Kepez’in gücüne güvendik. Yol arkadaşlarımıza, dava arkadaşlarımıza, mahallelerdeki teşkilatlarımıza kadar bizlerle gönül birliği yapmış halkımıza, gönüldaşlarımıza güvendik. Ve bu hizmetleri çok çalışarak meydana getirdik. Burada çok önemli bir şey var. Eğer yapmak isterseniz, hizmet üretme gayretiniz, sevdanız varsa, yaparsınız. Aksi takdirle mazeretlerin arkasına sığınır. Mazeretler üretirsiniz. Yörüklerin güzel bir sözü var. Bu sözü söylediğim zaman birilerin ağrına gidiyor, bana kızıyorlar. Çobanın gönlü oldu mu tekeden süt süzermiş. Biz Ak Parti belediyeciliğinde gönüllü çobanlar olarak, ülkenin, şehrin kaynaklarını nasıl iyi bir şekilde kullanabiliriz. Bunun hesabı kitabı içinde oluyoruz.”

Örnek alındık

Başkan Tütüncü konuşmasını, “Yaptığımız her hizmet hem Kepez’in ufkunu açtı hem de Antalya ilçe belediyelerine ufuk açıcı oldu. Bugüne kadar Kepez hep arka bahçe olarak bilinirdi. Belediyecilik hizmetleri noktasında  küçümsenirdi. Ama Allah’a şükürler olsun ben ve arkadaşlarımın gayretli çalışmaları sayesinde bugün Kepez Belediyesi Antalya’nın bütün belediyelerince izlenen, projeleri örnek alınan bir belediye haline geldi. İşte bunu hep birlikte başardık.” sözleriyle sürdürdü.

Bütün Kepezlilere teşekkür ediyorum

Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “ Değerli dava arkadaşlarım, şimdi bizlere düşen görev, 5 yıl içerisinde Kepez’de ortaya koyduğumuz performansı çok iyi halkımıza anlatarak, güçlü bir seçim dönemi içerisine girmeliyiz. Ve bu güçlü seçim dönemiyle birlikte inşallah ayın 30’unda sandıklarda hem Büyükşehirde Başkan Menderes Türel’le hem de Kepez’de Hakan Tütüncü’yle birlikte AK Parti’nin ampulünü yakmaktır.  Hizmet yolculuğumuz boyunca bize destek veren bütün halkımıza, arkamızda hayır duaları eksik etmeyen annelerimize, babalarımıza, teyzelerimize, amcalarımıza, gönül dostlarına ve bizi bağrına basan bütün Kepezlilere teşekkür ediyorum. Beni yetiştiren beni bugünlere getiren annemin, babamın ellerinden öpüyor, saygılarımı minnetlerimi sunuyorum. Yürüdüğüm hayat yolculuğunda her zaman yanımda bulunan sevgili eşime teşekkür ediyorum.”

Kepez çok önemli

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Ördoğan Enç, Hakan Başkanla yola devam diye başladığı konuşmasında, Kepez’in kendisi için çok önemli olduğunu, Kepez’in kendisini hiç yanıltmadığını belirterek, Kadın Kolları Başkanı olduğu 2009 seçimlerinde Hakan Bey’le Kepez’e söz verdikleri 49 projenin 49’unu da gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Belediyecilik bizim işimiz

AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Antalya Milletvekili Menderes Türel’de “ Belediyecilik bizim işimizdir.” diye başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “ Bugün Türkiye’nin hangi Büyükşehrine hangi iline, hangi ilçesine, hangi beldesine giderseniz gidin AK Partili belediyelerin başarı destanlarını okursunuz. İşte, çok uzağa gitmeyin Kepez’e, Döşemealtı’na, Kumluca’ya, İbradı’ya, Alanya’ya, Gündoğmuş’a, Finike’ye bakın velhasıl bütün AK Partili belediyelere bakın oralarda mazeret belediyeciliği görmezsiniz. Oralarda hizmet belediyeciliği görürsünüz. Oralarda lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanları görmezsiniz. Oralarda gece gündüz çalışan halkına hizmetkar olan belediye başkanları görürsünüz. O yüzden bugün kaldırım belediyeciliğini marifet sayıp  Antalya’ya hizmet ettiklerini söylemeye çalışanlar, aslında Antalya’yla dalga geçiyorlar. İşte Antalya’nın yeniden hizmetle buluşma zamanı gelmiştir.”

En güzel örnek Kepez Belediyesi

Türel konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “ Kıymetli başkanım, değerli kardeşim Hakan Tütüncü, az önce gösterdiği filmde, aslında Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı projeleri gerçekleştirdiğini herkese ispat etti. Alt yapısından üst yapısına, kongre merkezlerinden açık hava tiyatrosuna, yoluyla, parkıyla işte en güzel örnek belediyecilik AK Partili belediyelerde  Hakan Başkanımla Kepez Belediyesi’dir. Size, Kepezliler ve Antalyalılar adına teşekkür ediyorum.”

Hakan’la yola devam

Avrupa Birliği Bakanı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı konuşmada, Kepez’ le gurur duyduğunu ifade ederek, “Böyle bir tatil gününde dinlenmek değil, çalışmak için yola devam demek için bu salonu doldurdunuz. Ve Kepez’de Hakan’la devam diyerekten bugüne kadar sizlere hizmet etmiş Hakan kardeşimizin yanında olduğunuzu gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa