Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
TÜTÜNCÜ’DEN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ
TÜTÜNCÜ’DEN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ
AK Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla sonuçlanan genel seçimin ertesi günü Kepez İlçesi’nde halkla buluşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, istikrardan yana olan vatandaşlara teşekkür etti. Seçim öncesi yoğun bir...
3 Kasım 2015 20:39
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla sonuçlanan genel seçimin ertesi günü Kepez İlçesi’nde halkla buluşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, istikrardan yana olan vatandaşlara teşekkür etti.

Seçim öncesi yoğun bir tempoyla Kepez’de çalışan Tütüncü, seçimin ardından sabahın ilk ışıklarından itibaren teşekkür ziyaretlerine başladı.

Esnafla bir araya geldi

Seçim sonuçlarını sosyal medya üzerinden, kendi hesaplamaları sonucu ilk sonucu açıklayarak herkesi şaşırtan Hakan Tütüncü, seçim öncesi bir araya geldiği esnafı tekrar ziyaret etti. Sanayi esnafından başlayarak yoğun bir tempo izleyen Tütüncü ve ekibi, Dokuma mahalle esnafından başlayarak, mahalle muhtarları, Akdeniz Sanayi Sitesi, Altınova sanayicileri ve iş adamları, Nakliyatçılar Ambarı, Kamyoncular Kooperatifi, Antalya Organize Sanayi Bölgesi ve Kepez Müteahhitler Derneği’ni ziyaret etti. Seçim öncesi sohbet ettiği vatandaşlar ve esnafla buluşan Tütüncü, seçim bittikten sonra da halkın yanında olduğunun altını çizdi.

Tutuncu-secimden-sonra-da-halkin-yaninda_3

“Bizim siyaset anlayışımız bunu gerektirir.”

Seçim sonrası oy oranı dikkat çekici şekilde artan Kepez’in genç Belediye Başkan’ı Tütüncü, siyasetin seçime kadar olmadığını belirterek, “Özellikle belirtmek isterim ki siyasetçiler seçim zamanlarında vatandaşların yanına gelir, daha sonrasında da vatandaşlar siyasetçileri bir daha göremezler. Biz bu anlayışın yanlış olduğunu hep ifade ettik. Bizim yüzde 45 oranından oy aldığımız seçimin ardından istirahata çekilebilirdik, ancak biz bu yolu tercih etmedik. Bizim siyaset anlayışımız seçimlik değildir. Seçimin ertesi günü halkın yanında olan siyasetçi görmek zordur. Ancak bizim siyaset anlayışımız seçimden sonra da halkın yanında olmayı gerektirir. Verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız.” dedi.

Bu seçim halkın seçimidir

Seçim öncesi gezdikleri çok sayıda esnaftan söz alan Tütüncü, seçim öncesi farklı görüşte olmasına rağmen, kendilerine destek vererek istikrardan yana seçim yapan vatandaşları gezdi. Teşekkür amaçlı ziyaretlerde aldığı olumlu geri dönüşlerin ülkenin kalkınmasını sağlayacağını ve tahminlerin üzerindeki sonucun istikrarlı bir Türkiye yarattığını söyleyen Tütüncü, halkın seçimiyle sonuçlanan istikrarın küçük esnaftan sanayisine kadar herkesin refahını artıracağını dile getirdi.

Tutuncu-secimden-sonra-da-halkin-yaninda_6

Seçimin ilk etkileri

Yaklaşık beş aylık süreçte esnafın, müteahhitin ve fabrikaların büyük zarara uğradığını gözlemlediklerini söyleyen Hakan Tütüncü, artan dövizin, ülkenin içine girdiği kaosun, ticaret yapan herkese zarar verdiğini dile getirdi. Başkan’ın sözlerini kendilerinden verdikleri örneklerle destekleyen Kepezli esnaf ve iş adamları, seçimin ardından daha ilk sabah düşmeye başlayan Dolar ve Euro’nun zararlarını azalttığını söyledi. Kepez’de iş yapan yüzlerce vatandaşla buluşan Tütüncü, seçimin etkilerinin ilk sabahtan kendini göstermesinin sevinç verici olduğunu ifade etti.

“Gururlu değiliz; sevinçliyiz.”

Halkın efendisi değil hizmetkarı olmayı amaçladıklarını özellikle belirten Tütüncü, mağrur değil sadece sevinçli olduklarını şu sözlerle ifade etti: “Seçimin galibi olduk, ama asla kibirlenmiyoruz. Bizim anlayışımız ‘Allah’tan başka zafer kazanmış hiç kimse yoktur.’ der. Hepimiz gelip geçiciyiz. Ancak dün millet çok büyük bir oyunu bozdu. İstikrarın devam etmesi ülkenin yararına olacaktır. Sevinçliyiz, ancak zaferi kendimizden bilmiyoruz. Millet karırını vermiştir. Biz de milletin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.”

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa