Kapat
ÜÇ ODADA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
ÜÇ ODADA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine (AESOB) bağlı ilçelerdeki üç odanın mevcut başkanı, üyelerinden devam oyu alarak güven tazeledi Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı il ve ilçelerdeki...
10 Ocak 2014 22:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine (AESOB) bağlı ilçelerdeki üç odanın mevcut başkanı, üyelerinden devam oyu alarak güven tazeledi

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı il ve ilçelerdeki odaların seçimlerine devam ediliyor. 4 yılda bir gerçekleştirilen ve üyelerin oylarıyla oda başkanlarının belirlendiği seçimlerde bazı başkanlar üyelerinden aldıkları güvenoylarıyla görevlerine devam ederlerken bazı odaların başkan ve yönetimleri ise değişiyor.

doğan-bacak

Doğan Bacak 413 oy alarak yeniden başkan seçildi

Alanya Belediye Düğün salonunda gerçekleştirilen genel kurulda, mevcut başkan Doğan Bacak toplamda kullanılan 798 oyun 413’ünü alarak Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası’nın bir dönem daha başkanı oldu. Genel Kurula, bazı partilerin Alanya Belediye Başkan Aday Adayları ile oda başkanları ve oda üyesi esnaflar katıldı. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Denetim Kurulu Başkanı Musa Kazım Buhurcu’nun divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporlarının okunmasının ardından iki aday da kürsüye çıkarak oy için seçmenlerine seslendi. 798 üyenin oy kullandığı seçimde, odanın mevcut Başkanı Doğan Bacak 413 oy alırken, yeni aday Mustafa İnce ise 262 oy’da kaldı ve bu sonuçla birlikte de Doğan Bacak Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası’nın bir dönem daha başkanı olmuş oldu. Doğan Bacak’ın yönetiminde şu isimler yer alıyor: Paşa Özkan, Kerim Uysal, Ramazan Çetiner, Mustafa Uşakpınar ve Hacı Uçak.

velittin-yenialp

Yenialp tek tabanca yeniden

Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası’nda ise seçime tek listeyle giren mevcut Başkan Velittin Yenialp, kullanılan 251 oyun tamamını alarak 2018 yılına kadar göreve devam dedi. Alanya Şoförler Odası Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen seçimde Divan Başkanlığı’nı Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahin yaptı. Dualarla başlayan genel kurulda üyelerine hitaben bir konuşma yapan Yenialp, hizmet etmek için burada olduğunu ifade ederek, üyelerinin kendisine duydukları güven ve destekten ötürü de esnaf arkadaşlarına teşekkür etti. Velittin Yenialp’in Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Mustafa Akçocuk, Mahmut Arıkan, Nazmi Bilgin, Kerim Küçülmez, Ali İhsan Özarslan ve Mustafa Uslu.

kerim-taş

Kerim Taş rakiplerine fark attı

Alanya Metal İşleri, Demirciler, Oto Elektrikçiler, Kaportacılar, Oto Tamirciler Esnaf Odası’nın yapılan 9. Genel Kurulunda, yeni adaylar Ali Avcı ve Avni Aşçı’ya karşı yarışan mevcut Başkan Kerim Taş, 370 oy alarak rakiplerini geride bıraktı. Divan Başkanlığını AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un yaptığı genel kurulda söz alan mevcut Başkan Kerim Taş, kendisini destekleyen üyelerine teşekkür etti. 3 Ayrı listenin yarıştığı seçimde, adaylardan Ali Avcı 16 oy alırken, Avni Aşçı ise 272 oyda kaldı ve 8 oy’da geçersiz sayıldı. Toplamda kullanılan 666 oy’un 370’ini alan Kerim Taş 4 yıllığına daha odanın yeniden başkanı oldu. Kerim Taş’ın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Recep Akman, Vedat Yalçın, Kemal Atılay, Adem Ersoy, Durmuş Aksoy ve Ali İhsan Demir.

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa