Kapat
ÜCRETSİZ ULAŞIM MÜJDESİ
ÜCRETSİZ ULAŞIM MÜJDESİ
Türkiye genelinde yaklaşık 10 milyon şehit yakını, gazi, engelli ve yaşlının ilk defa şehir içi ve şehir dışı ulaşımda ‘ücretsiz’ seyahat edeceği sistem tamamlandı. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hazırladığı ulaşım kartları,...
27 Şubat 2014 18:13
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye genelinde yaklaşık 10 milyon şehit yakını, gazi, engelli ve yaşlının ilk defa şehir içi ve şehir dışı ulaşımda ‘ücretsiz’ seyahat edeceği sistem tamamlandı. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hazırladığı ulaşım kartları, kırmızı-beyaz renkte ve üzerlerinde ücretsiz yazıyor.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

Sistem, Başbakanlık’tan çıkması beklenen yönetmeliğin yayımlanmasının ardından işlemeye başlayacak. Uygulama ile, gazi ve vazife malulü aylığı bağlananların kendileri ile yakınları, harp veya vazife malullerinden çalışmaya devam edenler, yüzde 40 ve üzeri engelli olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler; şehir içinde tüm toplu taşıma araçlarını, şehirler arasında ise demir yolları ve deniz yollarını bedava kullanabilecek.

YARI FİYATINA

65 yaş üzerindekiler ise şehir içinde bedava, şehirler arasında deniz ve demir yollarında da yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

EN ÖNEMLİ SEÇİM KOZU

Yapılan bu çalışma, her fırsatta ulaşım alanında yapılan çalışmalardan bahseden Başbakan Erdoğan’ın hem 30 Mart yerel seçimleri için hem de 2015 genel seçimleri için önemli bir koz olarak değerlendiriliyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa