Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ULAŞIM KOLAYLAŞACAK
ULAŞIM KOLAYLAŞACAK
Altınova Yolu tamamlandığında Antalya adeta yeni bir çevreyoluna kavuşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Altınova yolundaki çalışmaları aralıksız devam ediyor.    Yol açma ve dolgu işlemleri tamamlanan yolda ilk kat bitümlü asfalt...
26 Aralık 2015 15:06
Font1 Font2 Font3 Font4

Altınova Yolu tamamlandığında Antalya adeta yeni bir çevreyoluna kavuşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Altınova yolundaki çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

 

Yol açma ve dolgu işlemleri tamamlanan yolda ilk kat bitümlü asfalt çalışmasına geçildi. Yaklaşık 5 kilometrelik yeni yolun 2.5 kilometrelik kısmına ilk kat asfalt serildi.  Bir yandan asfalt çalışması sürerken diğer yandan da kaldırım ve aydınlatmalar yapılıyor. Yağmur suyu drenajı ve diğer alt yapısı da hazır olan yolun Mart ayı başında tamamlanması hedefleniyor.

2 ETAP İHALESİ 21 OCAK’TA

Havaalanı yoluna alternatif olacak Altınova yolu 3 etap halinde Kepez üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na bağlanacak. Toptancı Hal Beşkonak Köprüsü- Havaalanı arasındaki ilk etap ile Göçerler- Beşkonak Köprüsü arasındaki ikinci etabı Büyükşehir Belediyesi yapacak. Göçerler’den Korkuteli Kavşağı’na ulaşan üçüncü etabı ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Göçerler ile Beşkonak Köprüsü’ne kadar olan ikinci etabın ihalesinin 21 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşeceğini açıkladı.

yeni cevreyolu

YENİ BİR ÇEVRE YOLU

Altınova Yolu tamamlandığında Antalya adeta yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden havaalanı ve Alanya istikametine ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelen sürücüler de bu yolu kullanarak Antalya’nın Burdur çıkışına merkez trafiğini görmeden gidebilecek. Yol tamamlandığında Havaalanı Yolu ve Gazi Bulvarı’ndaki trafikte büyük rahatlama yaşanacak.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa