Kapat
Ulaşım Şikayet Hattı
Ulaşım Şikayet Hattı
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Şikayet Hattı oluşturdu. Belediyeden yapılan açıklamada şöyle denildi:   Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti verebilmek adına çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz. Bu süreçte...
18 Kasım 2016 05:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Şikayet Hattı oluşturdu.

Belediyeden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti verebilmek adına çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.

Bu süreçte vatandaşlarımızın görüşleri ve mağduriyet yaşanmaması bizler için önem arz etmektedir. Bu amaçla, vatandaşlarımız için 0(242) 606 0 777 no’lu ayrı ve özel bir “Ulaşım Şikayet Hattı” oluşturulmuştur.

“Durakta durmayarak yolcu alınmaması, güzergah ve çalışma saatlerine uyulmaması, elektronik ücret toplama sistemine uygun çalışılmaması” konuları için özel oluşturulmuş bu şikayet hattına, tüm vatandaşlarımız şikayetlerini anında iletebilirler.

Ayrıca ulaşım konusundaki her türlü talep, öneri ve şikayetler için (0242) 606 07 07 No’lu İletişim ve İzleme Merkezimiz de vatandaşlarımıza hizmet vermeye yine devam edecektir.

01 Şubat 2017 tarihi itibariyle şehrimizde ulaşımın 12 metrelik, alçak tabanlı, engelliler için uygun otobüslerle yapılması için çalışmalarımız tamamlanmış, esnafımız için havuz sistemi oluşturulmuş, ortak havuzdan eşit gelir elde edilmesi uygulamasına başlanılmıştır.

Havuz sistemi ile ulaşım hizmet kalitesinin arttırılması, yolculuk sürelerinin kısaltılması, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılması, esnaf arasındaki çekişmenin sonlandırılması amaçlanmaktadır.

Toplu taşıma hizmet kalitesini ve ulaşım konforunu arttırmak adına yürüttüğümüz bu çalışma sürecinde; istenmeyen davranışlar sergileyerek vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan taşımacılara müdahale edilecek, cezai işlem uygulanacaktır.

0242-606-07-07

0(242) 606 0 777 “Ulaşım Şikayet Hattı”na; yukarıda belirtilmiş olan konularda iletilen şikayetlerde, toplu taşım esnafına 5 (Beş) günden başlamak üzere seferden men cezası verilecektir.

Toplu Taşım Esnafına Sıkı Denetim!

Yine tüm bu gelişmeler ve yürütülen çalışmalar çerçevesinde denetim faaliyetleri arttırılarak, mevcut denetim ekiplerimizin yanı sıra, gelen şikayetleri denetlemek üzere Sivil Denetim Ekipleri oluşturulmuştur.

Ulaşım Şikayet Hattı Sizi Ulaştıracak! : 0(242) 606 0 777Ulaşım Şikayet Hattı Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa