Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ÜRETİCİYE TEŞVİK
ÜRETİCİYE TEŞVİK
Korkuteli ilçesi Yeşilyayla beldesinde 32 aileye 4’er adet damızlık süt sığırı dağıtıldı. S.S. Yeşilyayla Sulama Kooperatifine üye 32 aileye, kısa adı KASDEP olan Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi kapsamında 4’er adet damızlık süt sığırı dağıtımı...
24 Ağustos 2013 00:01
Font1 Font2 Font3 Font4

Korkuteli ilçesi Yeşilyayla beldesinde 32 aileye 4’er adet damızlık süt sığırı dağıtıldı.

S.S. Yeşilyayla Sulama Kooperatifine üye 32 aileye, kısa adı KASDEP olan Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi kapsamında 4’er adet damızlık süt sığırı dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtım törenine Korkuteli Kaymakamı Erhan Karahan, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Gökhan Karaca, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş, KorkuteliZiraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, Antalya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) Başkanı Metin Yaraşçı, kamu kurumlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Erhan Karahan, Korkuteli Kaymakamlığı olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yöre halkının üretime katılmasına katkı sağlamasını amaçladıklarını dile getirdi. Yeşilyayla Sulama Kooperatifi ile birlikte diğer köylerde de bu doğrultuda projeler gerçekleştirdiklerine işaret eden Karahan; “Bu projenin toplam maliyeti 1 milyon 300 bin TL olup, ilk iki yıl ödemesiz, sonraki 8 yıl eşit taksitler halinde geri ödemeli olarak üreticimiz için kolaylık sağlanmıştır” dedi.

ADSYB Başkanı Yaraşçı ise yaptığı konuşmada; “Antalya olarak büyükbaş hayvan sayısı bakımından gerilerdeydik. Ancak şimdi yapılan bu ve benzer projelerle hayvan varlığında çok büyük artış var. Temennimiz bu düvelerin, kendi üreteceğimiz yemlerle ve planlı bir bakımla bire on olmasıdır. Bizler bu konuda yetiştiricilerimize sonuna kadar destek olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından, gebe düve alacak üreticilere damızlık belgeleri takdim edildiYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa