Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Usta eller EXPO 2016’ya hayran kaldı
Usta eller EXPO 2016’ya hayran kaldı
Usta müzisyenlerin EXPO 2016 Antalya Ünlüler Ormanı’na desteği sürüyor. Dünyaca ünlü piyanist SleemAshkar, Türk besteci ve piyanist Hüseyin Sermet, İtalyan Orkestra Şefi FabioLombardo ve yöresel ezgileriyle tanınan Emre Dayıoğlu Expo...
24 Kasım 2015 12:58
Font1 Font2 Font3 Font4

Usta müzisyenlerin EXPO 2016 Antalya Ünlüler Ormanı’na desteği sürüyor. Dünyaca ünlü piyanist SleemAshkar, Türk besteci ve piyanist Hüseyin Sermet, İtalyan Orkestra Şefi FabioLombardo ve yöresel ezgileriyle tanınan Emre Dayıoğlu Expo 2016 Antalya Sergi Alanı’na ağaç dikti.

16. Antalya Piyano Festivali için Antalya’ya gelen ünlü müzisyenlerin Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’na ziyaretleri sürüyor. Alana ilk gelen İsrailli Piyanist SlaeemAshkarAvustralya kauçuğu (Ficusaustralis) dikti.

Türkiye’de ve Antalya’da EXPO heyecanını gördüğünü söyleyen Ashkar, “Bu alana bakıyorum ve genel anlamda Türkiye’ye de bakınca büyük bir heyecan ve devinim var. Bunu görmek güzel. Kasımın sonundayız. Güneş parlıyor ve son derece sıcak bir hava var. Çok iyi hissediyorum ve tüm bunların bir parçası olmak çok mükemmel. Burada olmak büyük bir keyif” sözleriyle duygularını paylaştı.

“Çocukluğumda da ağaçlara tırmanırdım” diyen ve doğayla iç içe büyüdüğünü söyleyen Ashkar, kendisinin de bir baba olduğunu belirterek çocuklarını da doğayla iç içe büyüttüğünü söyledi. Ashkar, EXPO 2016’nın temasının da “Çiçek ve çocuk” olmasını çok anlamlı bulduğunu kaydetti.

EXPO 2016 Antalya Sergi alanının diğer konukları ise ünlü besteci ve piyanist Hüseyin Sermet, İtalyan Orkestra Şefi FabioLombardo ve yöresel ezgileri yaşatmaya çalışan müzisyen ve müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu oldu.

Alana Avustralya kauçuğu (Ficusaustralis) diken müzik adamları ilk olarak ağaçlarına isim etiketini bağladı, ardından da ağaçlarına toprak atıp, can suyu verdi.

USTA-ELLER-(7)

Hayatında ilk kez simgesel olarak bir ağaç diktiğini söyleyen piyanist Hüseyin Sermet, şöyle konuştu:

“Dikili bir ağacım var diyebilirim bundan sonra. Dolayısıyla Türkiye’nin ilk EXPO’sunda bunun olması ve benim başıma da ilk defa bunun gelmesi benim için çok hoş ve güzel bir duygu. İnşallah bu ağacın başına kötü bir şeyler gelmez yani hastalanmaz ve inşallah uzun yıllar kendi hayatını yaşayabilir. Ben çok memnunum. Çok da teşekkür ediyorum”.

Sanal gerçeklik gözlüğüyle EXPO 2016 alanını 3 boyutlu gezen Hüseyin Sermet projeden çok etkilendiğini belirterek, “Çok heyecanlandırıcı bir duygu. İnşallah burası bittiği zaman burayı gezmeye geleceğim. Muhteşem bir çalışma yapılıyor buna hiç şüphem yok” diye konuştu.

Sanal gerçeklik gözlüğüyle alanı inceleyen İtalyan Orkestra Şefi FabioLombardo da ağaç dikmenin her zaman pozitif bir olay olduğuna dikkat çekerek, “Ağaç dikme olayı her zaman geleceği düşünen ve her zaman pozitif bir şeydir. Bu sayede geleceği ve doğayı da düşünüyoruz” dedi.

Çocuklara ve gençlere müziği sevdirmeyi ilke edinen genç müzik öğretmeni ve müzik adamı Emre Dayıoğlu da bir çok kez EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nın önünden geçtiğini belirterek bu alanda ağaç dikme şansı bulduğu için teşekkür etti. “İlk kez dikili bir ağacım oldu” diyen Dayıoğlu şöyle konuştu:

“Alanı ilk defa görme fırsatı yakaladım. Müzik öğretmeni olduğum için araştırmalar yaptım ama ilk kez alana gelmiş oldum. Şu an çok heyecanlandım. Bir anda benim de dikili bir ağacım oldu. Artık ben de her alana geldiğimde buraya uğrayıp ağacımı sulamayı düşünüyorum”.

Ünlü müzik adamlarına ziyaretin anısına şakayık hediye dildi.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa