Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Vali Karaloğlu’dan kritik talimatlar
Vali Karaloğlu’dan kritik talimatlar
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya mülki idare amirleri ve güvenlik birimleriyle Koronavirüs tedbirlerini değerlendirdiği video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Karaloğlu “Bizim Antalya’yı krizden çıkarken ayakta tutmamız lazım. Antalya’ya sadece Antalya’nın değil...
4 Nisan 2020 22:31
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya mülki idare amirleri ve güvenlik birimleriyle Koronavirüs tedbirlerini değerlendirdiği video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Karaloğlu “Bizim Antalya’yı krizden çıkarken ayakta tutmamız lazım. Antalya’ya sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin de ihtiyacı var” dedi.


Vali Karaloğlu’nun Vali Yardımcıları ve 19 İlçe Kaymakamı ile yaptığı video konferans toplantısına İl Jandarma Komutanı, Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve Sahil Güvenlik İl Grup Komutanı Albay Sezai Özkurt da katılarak güvenlik tedbirleri ve uygulamaların seyri hakkında açıklamalarda bulundular. 19 ilçe kaymakamıyla tek tek görüşerek ilçelerdeki durumlar hakkında da bilgi aldı.
Keyfi Olarak Kimse Sokağa Çıkmasın
COVİD-19 tehdidinin artmaması adına Sokaklardaki yoğunluğun muhakkak azaltılması gerektiğine dikkat çeken Vali Karaloğlu “Bu yoğunluğu azaltma noktasında parklarda, banklarda keyfi olarak oturanları uyaralım ve ceza yazmaktan çekinmeyelim. Bu kararları, kuralları artık duymayan kalmadı. Tehlikesini de bilmeyen yok.  Bizim amacımız ceza yazmak değil ama vatandaşımız da kendi sağlığını ve toplum sağlığını düşünmüyorsa, hala keyfi olarak gezmeye devam ediyorsa ona da ceza yazmamız gerekiyor. Gençlerde keyfi olarak gezmesin, park ve bahçelerde oturmasın. Kimse kuralları suiistimal etmesin. Hala ciddiye almayanlara ceza yazalım. Kimsenin keyfi olarak toplum sağlığını riske atmasına müsaade etmeyelim. İlçelerde dahil olmak üzere ne kadar hareketi azaltırsak bu salgını bertaraf etmemiz o kadar kolaylaşır” ifadelerine yer verdi.
Yabancılar Da Uyarılsın, Gerekirse Cezalandırılsın
Özellikle Alanya ve Konyaaltı’nda yerleşik yabancıları da kurallara uyma noktasında uyarılarda bulunulması gerektiğine vurgu yapan Karaloğlu “Onlara da kuralları anlatalım. Onlarda kurallara uysun. Özellikle İranlılar ve Ruslarla ilgili vatandaştan çok şikâyet geliyor. Biz önlemlerimizi alıyor evimizde kalıyoruz, ancak onlar sokakta geziyor diyorlar. Yerleşik yabancılarımızı da kurallara uymalarını sağlayalım” dedi.
Amacımız Seyahati Azaltmak
Seyahat izin belgesi verilirken de mutlaka genelgeye uyulması gerektiğine vurgu yapan Karaloğlu, amaçlarının seyahati azaltmak olduğunu belirterek geçerli mazereti olmayan kimseye seyahat izin belgesi verilmemesi noktasında kaymakamlara talimat verdi.
Vefa Gruplarına TYP Takviyesi
Toplum Yararına Programlar (TYP) personelinin de Vefa Destek Gruplarında yardımcı personel olarak alınabileceğini de belirten Vali Karaloğlu, “Vefa Destek Gruplarımızın etkili bir şekilde vatandaşa ulaşması çok önemli. Denetimler arttıkça Polis ve Jandarmaya düşen görevler de artıyor. Bu sebeple öğretmenlerimiz, okullarımızın müdür yardımcıları ve müdürleri, imamlarımız, müftülük personellerimizi vefa destek gruplarında görevlendirebilirsiniz. TYP personelimizi de yardımcı personel olarak çalıştırabilirsiniz. Kolilerin taşınmasında, yardımların ulaştırılmasında TYP personeli destek gruplarımıza yardımcı olabilir.” İfadelerini kullandı.
Antalya’yı Krizden Çıkarken Ayakta Tutmamız Lazım
19 ilçede Vefa Sosyal Destek Gruplarının, sağlık personelleri ve güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmaları anlatan Kaymakamlara Vali Karaloğlu “Her birinize ve personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık. Antalya’da şu ana kadar önlemler kontrollü bir şekilde gidiyor.  Nüfus sayımız ile hasta sayımızı orantıladığımızda Türkiye’deki en iyi illerden bir tanesiyiz. İnşallah el birliği ile bu sıkı tutuşu devam ettirirsek, vaka sayılarını bu seviyede tutabilirsek krizden hızlıca çıkmış oluruz. Bizim Antalya’yı krizden çıkarken ayakta tutmamız lazım. Antalya’ya sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin de ihtiyacı var” dedi.
Toplantıda Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile İl Emniyet Müdürü Antalya’ya giriş ve çıkışlarda kontrolün devam ettiğini belirterek, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar kıyılar Sahil Güvenlik Ekipleri ve drone ile kontrol edilirken, 13 uygulama noktasında da kontrollerin sorunsuz devam ettiğini Antalya’ya ara yollardan girmeye çalışanları da yakalayarak cezai işlem yaptıklarını açıkladılar.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa