Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Vali Yazıcı denetime katıldı
Vali Yazıcı denetime katıldı
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde eşzamanlı gerçekleştirilen “Sağlık için hepimiz için” koronavirüs denetimi kapsamında, pandemi tehdidine karşı vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için alınan kararların...
16 Ekim 2020 18:53
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde eşzamanlı gerçekleştirilen “Sağlık için hepimiz için” koronavirüs denetimi kapsamında, pandemi tehdidine karşı vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için alınan kararların sahadaki uygulamalarını yerinde inceledi.

Sağlıklı ve güvenli turizmin adresi Antalya da Vali Ersin Yazıcı, “Sağlık İçin Hepimiz İçin” koronavirüs tedbirleri denetiminde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Muratpaşa ilçesi Işıklar Caddesi’ndeki iş yeri ve işletmeleri;  Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve beraberindeki heyetle ziyaret etti. 

İş yeri ve işletme sahipleriyle sohbet eden Vali Yazıcı, “Şükürler olsun ki Antalya’da vaka sayıları azaldı. Aşı ile ilgili çalışmaları takip ediyoruz. İnşallah kısa zamanda aşı çalışmaları sonuçlandırılıp bu hastalıktan kurtulmuş oluruz. Antalya’mızda hep beraber bu süreci iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Tüm Antalyalılara kurallara uydukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kurallar Değişmedi

 Vali Yazıcı, “Kurallar değişmedi. Koronavirüs hala aramızda. Pandemide Antalya olarak farkındalık yarattık ama rehavete kapılmadan aynı hassasiyetle Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına eksiksiz uymalıyız. Denetimlerin amacı tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da farkındalık yaratmak. Bu amaçla bugün yaptığımız denetimlerde cadde üzerindeki işyerlerine ve işletmelere uğradık. Özellikle gıda maddesi satan işyeri sahiplerine kurallara uydukları ve gösterdikleri hassasiyet için teşekkür etmek istiyorum. Bu hassasiyeti tüm iş yerlerimizin de göstermesini temenni ederim. Eğer bu basit kurallara dikkat edersek vaka sayılarımızın düşeceğine inanıyorum.

Hep Birlikte Mücadeleye Devam

 Vali Yazıcı: “Bir dünya şehri olan Antalya’mıza misafirlerimiz gelmeye devam ediyor. Hem yerli hem de yabancı misafirlerimizi de kurallara dikkat etmeleri konusunda uyarıyoruz. Pandemiyle mücadelede hep birlikte başarıya ulaşacağız. Sağlıklı günlere hep birlikte verdiğimiz mücadeleyle kavuşacağız.” ifadelerini kullandı.

İhlallerle İlgili Cezalar Uygulanıyor

Koronavirüs tedbirlerini ihlal eden kişilerle ilgili cezai işlemlerin yapıldığını söyleyen Vali Yazıcı, “Kimsenin ceza almasını istemeyiz ama ceza kestiklerimizin tahsilatı yapılıyor. Uygulamaları sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Çünkü kurallara uymayanlar kurallara uyan diğer vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye atabiliyor. Lütfen kurallara uymakta özenli davranalım.” diye konuştu.

Vatandaşlarımızın Desteği Önemli

İzolasyonda olan kişilerin takiplerinin yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bu konuda vatandaşlarımızın desteği çok önemli. Vatandaşlarımızdan izolasyona uymayan pozitif ya da temaslı vatandaşlarımızı,  ihbar hattı üzerinden bize bildirmelerini rica ediyorum.” dedi.

Taksici Esnafına Ziyaret

Denetimler kapsamında taksici esnafını ziyaret edip sohbet eden Vali Yazıcı, taksicilerin yaptıkları işte riskin yüksek olduğunu, bu yüzden çok tedbirli davranmaları gerektiğini vurgulayarak maske – mesafe – hijyen kurallarını hatırlattı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa