Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
VALİLİK UYARDI: Şiddetli yağmur, kar ve fırtına
VALİLİK UYARDI: Şiddetli yağmur, kar ve fırtına
Antalya Valiliği, Meteoroloji raporlarına dayanarak 3 uyarı birden yaptı. Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada Meteoroloji Dördüncü Bölge Müdürlüğü’nün raporları göz önünde bulundurularak hem şiddetli yağmur, hem kar, hem de fırtına uyarısı...
4 Ocak 2016 01:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Valiliği, Meteoroloji raporlarına dayanarak 3 uyarı birden yaptı.

Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada Meteoroloji Dördüncü Bölge Müdürlüğü’nün raporları göz önünde bulundurularak hem şiddetli yağmur, hem kar, hem de fırtına uyarısı yapıldı.

UYARI ŞÖYLE;

1 – Antalya’da bu gece (04/01/2016 Pazartesi) başlayacak olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (50-75 mm/m²) olması beklenmektedir.

        Ani sel, su baskını, yıldırım, hortum ve çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

2 – Antalya’nın iç kesimlerinde bu gece (04/01/2016 Pazartesi) başlayacak olan kar yağışının Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

        Trafikte aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

DENİZ RAPORU

        Antalya-Anamur arasında halen güneyden orta kuvvette esen rüzgarın zamanla hızını artırarak güneydoğudan 7 ila 8 kuvvetinde (60-80 km/saat) FIRTINA şeklinde esmesi beklenmektedir.

        Fırtına, 04/01/2016 (Pazartesi) akşam saatlerinde etkisini kaybedektir.

        Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa