Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
”VALİLİKTEN ARIYORUZ” DEDİLER
”VALİLİKTEN ARIYORUZ” DEDİLER
Antalya Emniyet Müdürlüğü; kendilerini Antalya Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtarak halkı dolandıran 2 sanığı suçüstü yakaladı: Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi; İlimizde 2016 yılı içerisinde değişik tarihlerde meydana gelen,...
4 Ağustos 2016 00:44
Font1 Font2 Font3 Font4
Antalya Emniyet Müdürlüğü; kendilerini Antalya Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtarak halkı dolandıran 2 sanığı suçüstü yakaladı:
Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi;
İlimizde 2016 yılı içerisinde değişik tarihlerde meydana gelen, işyerlerini telefonla arayan ve kendilerini Antalya Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan şüpheli şahısların Antalya Valisinin işyeri yetkilisi ile görüşmek istediğini belirterek, Antalya Valisini aramaları için irtibat telefonu bırakarak firma yetkililerinden hayır işlerinde kullanılmak üzere para yardımı talebinde bulunulmasının ve yardım parasının da verdikleri banka hesaplarına yatırılmasının istendiği “dolandırıcılık” olayları ile ilgili olarak;
Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen soruşturmada şüpheli şahısların ilimiz ve ilçelerinde toplam 13 müştekiyi telefonla arayarak, şehit aileleri ve yakınlarına yapılacak yardımlarda kullanılmak üzere para talebinde bulunularak dolandırılmaya çalışıldığı ve bir müştekinin bu şekilde 10 Bin TL. dolandırıldığı anlaşıldı.
 dolandırıcılar (1)
Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesi dolandırılmak istenen müştekilerin, şüpheli şahısların vermiş olduğu hesap numaralarına yatırdıkları toplamda 123 Bin TL. ‘ye ilgili bankalarla yazışmalar yapılarak bloke konulması sağlandı ve müştekilerin dolandırılması engellendi.
 Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince kendisini Vali/Valilik Özel Kalem Müdürü olarak tanıtmak suretiyle meydana gelen dolandırıcılık olaylarının aydınlatılabilmesi ve şüpheli şahısların yakalanabilmesi için gerekli çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde, dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirdikleri anlaşılan şüpheliler A.A. ve İ.K.’nin 01 Ağustos günü Kars İli Kağızman İlçesinde Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalanmaları sağlandı. Şüpheli İ.K.’nin 29 adet aranmasının ve 2 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu tespit edildi.
Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları il birlikte adli makamlara sevk edilen şüphelilerden İ.K. tutuklandı.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
özel habel akdeniz havadis


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa