Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Varsak’a 112 ASHİ
Varsak’a 112 ASHİ
Antalya’nın 52’inci, kent merkezinin 19’uncu 112 noktası, Varsak’ta törenle açıldı.   Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün girişimiyle temelleri atılan Varsak’taki Mehmet Yarbaş 112 ASHİ açılışı, törenle yapıldı. AK Parti Milletvekili...
19 Ekim 2015 15:43
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’nın 52’inci, kent merkezinin 19’uncu 112 noktası, Varsak’ta törenle açıldı.

 

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün girişimiyle temelleri atılan Varsak’taki Mehmet Yarbaş 112 ASHİ açılışı, törenle yapıldı.

AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Kepez Emniyet Müdürü İlker Ekşi, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Hayırsever Yarbaş yaptırdı

 

Kepezpark Varsak karşısındaki arsa üzerine 115 metrekarelik alanda kurulan ASHİ’de, 8 sağlık personeli ile 4 şoför yaklaşık 100 bin nüfuslu Varsak bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak. Varsaklı hayırsever Zafer Yarbaş’ın merhum kardeşi Mehmet Yarbaş’ın ismini verdiği ASHİ, Antalya’nın 52’inci, kent merkezinin 19’uncu ve Kepez’in 7’inci 112 noktası oldu.

Varsaka-112-ASHI_7

Hüzünlü bir ziyaretin ardından

 

Açılış konuşmasını yapan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ASHİ’nin gerekliliğini anlatarak sözlerine başladı. Burada bir vaka geçiren ama ambulansın çabuk gelememesi nedeniyle hayatını kaybeden bir vatandaşın ailesine taziye ziyaretinde bulunduklarını anlatan Başkan Tütüncü, “Çok hüzünlü bir taziye ziyaretiydi. Ertesi günü belediyede bu konuda gerekli görevlendirmeleri yaptık. Bugüne geldik ve bu sorun çözüldü. Zafer Yarbaş kardeşimiz, merhum kardeşi Mehmet Yarbaş’ın ismini verdi buraya. Allah muhtaç etmesin, ama eksik de etmesin.” diye konuştu.

 

Sağlık şehri oluyoruz

 

Başta bir devlet ve bir bölge hastanesinin yapılmasıyla Kepez’in sağlık şehri olduğunu belirten Tütüncü, “Hastaneleriyle, ambulans merkezleriyle, özel sağlık kuruluşlarıyla, devletimizin açtığı polikliniklerle ve belediyemizin yaptığı sağlık merkezleriyle, güzel bir sağlık şehrine dönüştürdük.” dedi.

Varsaka-112-ASHI_4

Birlikte hizmet etme kültürü

 

Hem bireysel olarak, hem de kurumlar olarak hiçbirimizin bir başına anlam ifade etmediğini vurgulayan Tütüncü, “Kurumlar olarak da aynısı geçerli. Önemli olan birlikte halkımıza hizmet etme kültürünü içselleştirebilmemiz. Bu kültürü yerleştirebilmemiz ve bu kültür çerçevesinde önemli değişimlere imza atabilmemizdir.” dedi.

 

Varsak güzel bir bölge oldu

Varsaka-112-ASHI_2

Yolları, yüzme havuzu, sinema salonları, kültür merkezi, sanayi merkezi, imar planlamalarıyla Varsak’ın güzel bir bölge haline geldiğinin altını çizen Tütüncü, “Antalya’nın birçok yerindeki hemşerilerimiz, biz de Varsak gibi olsak diyor. Kepez’in diğer semtlerindeki hemşerilerimiz de, zaman zaman yaptığımız hizmetlere gönül koyuyor. Ne mutlu bize ki günün birinde ‘Varsak mı varmasak mı’ denen, çok uzak olduğu düşünülen bu bölge, kendisine benzenilmek istenen bir yer halini aldı. Bunu birlikte başardık, çok çalışacağız ve birlikte başarmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa