Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Varsak’a orijinal polis merkezi
Varsak’a orijinal polis merkezi
Antalya’nın 3. orijinal polis merkezi olacak Varsak Polis Merkezi’nin temeli, milletvekillerinin de katılımıyla, Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü tarafından atıldı.   Bahçelievler ve Hal Polis Merkezlerinin ardından, Antalya’nın binası polis merkezi...
19 Ekim 2015 13:51
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’nın 3. orijinal polis merkezi olacak Varsak Polis Merkezi’nin temeli, milletvekillerinin de katılımıyla, Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü tarafından atıldı.

 

Bahçelievler ve Hal Polis Merkezlerinin ardından, Antalya’nın binası polis merkezi olarak tasarlanan 3. emniyet noktası olacak Varsak Polis Merkezi’nin temeli atıldı. Varsak bölgesindeki 100 bin kişiye hizmet verecek olan merkezin temel atma törenine AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse ile Hüseyin Samani, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Emniyet Müdürü İlker Ekşi, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri, muhtarlar, AK Parti Milletvekili adayı Işılay Işıldar Can ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

100 polis görev alacak

 

Varsak’ın yıllardır beklediği polis merkezi, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde 2 bin metrekare arsa üzerine kuruluyor. İnşaat alanı yaklaşık 1600 metrekare olan merkezde, yaklaşık 100 polis memuru görev alacak. Binanın vereceği hizmete uygun olarak tasarlanmış olmasıyla da, devşirme polis merkezi binalarına göre daha fonksiyonel olacak.

Varsaka-orijinal-polis-merkezi_6

Ortak akılla yapıyoruz

 

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ilçesinde gerçekleşen tüm yatırımların ortak akılla üretilmiş olmasına dikkat çekti. Kepez’i oluşturan tüm faktör ve paydaşlarla birlikte ilçeyi geleceğe güvenle taşıyan, ihtiyaçları karşılayan bir anlayışı taşıdıklarını vurgulayan Tütüncü, “Devlet kurumlarımızla ve merkezi idarenin yöneticileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, hayırseverlerle el ele, gönül gönüle vererek önemli eserleri kazandırmaya, bu yolla dönüşümü gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

Paydaşlara teşekkür

 

Polis merkezinin de ortak akılla ortaya çıkması sürecini anlatan Tütüncü, şu şekilde konuştu; “Varsaklıların da katkısıyla polis merkezinin yapımına dair mutabakata vardık. Bunu paylaştık. Kepez Müteahhitler Derneği, bizim önümüzü açın ve bu eseri var ederiz dedi. Emniyet Müdürlüğü imkanlarını da birleştirerek bu araziyi derneğe tahsis ettik. Dernek başkanı Süleyman Akbıyık başta olmak üzere, Kepez Emniyet Hizmetlerini Güçlendirme Derneğine ve inşaatı yapacak Adil Gökkaya beyefendiye teşekkür ediyorum.”

Varsaka-orijinal-polis-merkezi_4

Kurumsal hizmet gelecek

 

Varsak Polis Merkezi’nin Kepez için çok anlam ifade ettiğini belirten Tütüncü, “İlçemizin en temel ihtiyaçlarından biri olan polis merkezimiz çok anlam ifade ediyor. Çevre mahalleleriyle birlikte 100 binden fazla insanımızın yaşadığı Varsak’ta en büyük taleplerden biriydi. Polis teşkilatımızın çok daha kurumsal hizmet taşıması adına da önemli bir hizmet yatırımı oldu.” dedi.

 

Hizmetler peş peşe geliyor

 

Kepez’de her hafta yeni eserlerin ve büyük hizmetlerin temelinin atılmasına işaret eden Tütüncü, “Belediyemizin sağlık merkezinin temeli attık. Ardından yine belediyemizin ikinci müzik atölyesinin açılışını yaptık. AMATEM’in yeni bir binasının temelini atıldı. Mehmet Akif Ersoy Mahallemize yapacağımız 2 spor salonundan birinin temelini bugün atacağız. Şimdi de Varsak’ta bir polis merkezinin temelini atıyor, sonrasında da acil sağlık merkezimizin açılışını yapıyoruz.” diye, peş peşe gerçekleşen hizmetleri sıraladı.

 

Nice eserlerimiz vücut bulacak

 

Belediyemizin Kepez’in tüm noktalarındaki vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için tüm kuruluşlarla farklı projeler yürütüldüğünü hatırlatan Tütüncü, “Bunların içinde temel yatırım alanlarını ilgilendiren, sosyal, kültürel, eğitime, sağlığa ve sosyal yardıma dayalı projeler var. Bundan sonra da nice eserlerimize projeler yapacağız ve hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa