Kapat
“VİZYONSUZ İNSANLARA GÜLÜYORUM”
“VİZYONSUZ İNSANLARA GÜLÜYORUM”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Atatürk Çocuk Kültür Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, “Vizyonsuz insanlar buna da ‘laylaylom’ diyebilir. Ama artık bu bakış açısıyla dalga geçiyorum” dedi   ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin...
11 Mart 2014 10:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Atatürk Çocuk Kültür Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, “Vizyonsuz insanlar buna da ‘laylaylom’ diyebilir. Ama artık bu bakış açısıyla dalga geçiyorum” dedi

 

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Altındağ, Aksu, Döşemealtı, Varsak ve Altınova’nın ardından 6’ncı Atatürk Çocuk Kültür Merkezi, Kepezaltı Hayvanat Bahçesi yanındaki binasında dün törenle hizmete girdi. Törende Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a Genel Sekreter Mehmet Aktekin’in yanı sıra, Muratpaşa ve Konyaaltı’ndan 1. sıra meclis üyesi adayları Mustafa Reşat Oktay ve Sıtkı Soydal da eşlik etti. Merkezin önemli bir tarafının da uluslararası niteliğe sahip olması olduğunu kaydeden Mustafa Akaydın, 5’er günlük periyotlar halinde Antalya’nın kardeş şehirlerinden gelen çocuklarla uluslararası yaz kampları düzenleyeceklerini kaydetti.
ÇOCUKLAR İÇİN MUHTEŞEM TESİSLER
Başkan Akaydın, projenin 320 bin TL’ye mal olduğunu belirterek, “21’nci yüzyıla damga vuracak köy çocukları, varoş çocukları burada eğitim alacak. Vizyonsuz insanların söylediği gibi buna da ‘laylaylom’ diyebilir. Ama artık bu bakış açısıyla dalga geçiyorum” dedi.

Merkezin 3 derslik, müzik, sanat, tiyatro, dans ve eğitim salonlarından oluştuğunu belirten Akaydın, bir eğitim döneminde 2 bin çocuğun buradan faydalanabileceğini dile getirdi. Başka dünya ülkelerinden gelecek çocukları da burada ağırlayacaklarını ifade eden Akaydın, şöyle konuştu: “Bu merkezlerimizle sınavlara hazırlanan öğrencilerimize destek vereceğiz. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri çocuklarımıza öğretiyoruz. Bu tesisin önemli bir tarafı da uluslararası özelliğinin olması. Kardeş kentlerimizin çocuklarını burada ağırlayacağız. Kamp eğitimine ihtiyaç duyan çocuklarımızı da burada misafir edeceğiz. Aynı anda 100 çocuk yatılı olarak kalabilecek.  Liderlik eğitimi vererek 21’inci yüzyıla damga vuracak çocuklarımızı buralarda yetiştireceğiz. Belediyenin yaptığı en önemli işlerden biri bence bu merkezlerdir. Maliyeti küçük ama faydası büyük bir dokunuştur.”
MAZLUM’UN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Atatürk Çocuk Kültür Merkezi’nde Bilimsel Analiz dershanesi öğrencisi olan ve kaza sonucu falezlerden düşerek hayatını kaybeden Mazlum Candan’ın adının da yaşatılacağını söyledi. Mazlum’un kitapları çok sevdiğini belirten Akaydın, Candan ailesi, Bilişim Analiz Dershanesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile oluşturulan 15 bin kitap kapasiteli Mazlum Candan kütüphanesinin de merkez bünyesinde hizmet vereceğini söyledi.
Konuşmanın ardından Başkan Mustafa Akaydın ve beraberindekiler, merkezin açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesti. Merkezde incelemelerde bulunan Akaydın, miniklerin de gösterisini izledi.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa