Kapat
YAP-BOZ TAHTASI
YAP-BOZ TAHTASI
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muratpaşa Belediye Başkan adaylığı adeta yap-boz tahtasına döndü.  Önce Süleyman Evcilmen  sonra Sultan Yeğen, ardından olmadı Devrim Kök denildi. Kök de olmadı yeniden resmi aday Sultan Yeğen’e...
13 Şubat 2014 22:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muratpaşa Belediye Başkan adaylığı adeta yap-boz tahtasına döndü. 

Önce Süleyman Evcilmen  sonra Sultan Yeğen, ardından olmadı Devrim Kök denildi. Kök de olmadı yeniden resmi aday Sultan Yeğen’e dönüldü.

Şimdi bu işin içinden kimse çıkamıyor. 

Bundan 1.5 ay önce İl Başkanı Devrim Kök, Antalya belediye başkan adaylarını  yanına alarak seçim kampanyası için fotoğraf çekimine gitti.

Bu fotoğraf karesinde Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de vardı. “Tamam adayımız Süleyman Evcilmen” dendi. 

9 Şubat’a gelindiğinde MYK toplantısından 8 aday adayı arasında bulunmayan sürpriz bir isim çıktı. “İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen adayımız” denildi.

Evcilmen’in aday gösterilmemesine bir grup partili tepki gösterdi. İl binasında kapı pencere indirdi. Tepkiler üzerine aday değişimi yapılır gibi oldu.

“Sultan Yeğen adaylıktan çekildi ve İl Başkanı Devrim Kök aday olacak” denildi. 

Devrim Kök ile Sultan Yeğen, Ankara’ya çağrıldı. Yoğun bir görüşme trafiğine girildi. Devrim Kök, “İl başkanlığından 29 Kasım’da istifa ettim” dese de  aslında etmediği anlaşıldı ve YSK engeli çıktı. 

Bu arada bazı isimler havada uçuştu. Ömer Melli, Cavit Arı ve diğer bazı isimlerin adaylık için isimleri geçti

Ancak  zaten Sultan Yeğen’in da adaylıktan çekilmediği ortaya çıktı. 

CHP’de bu kez de “Muratpaşa adayımız Sultan Yeğen’dir “denildi.

Yani durum arapsaçına döndü

Seçmenler ve partililere ise; yarışma programında olduğu gibi, “Son kararınız mı?” demek kaldı. YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa