Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
YAŞLI BAKIM EVİ OLACAK
YAŞLI BAKIM EVİ OLACAK
ANTALYA’da enerjisini güneşten, suyunu yeraltından, yağmurdan, sebzesini topraksız serasından karşılayan sıfır karbon salınımlı Güneşev Ekolojik Eğitim Merkezi, yaşlılar için mola evine dönüştürülüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlılar için bakım merkezine dönüştürme kararı...
25 Mayıs 2015 20:23
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da enerjisini güneşten, suyunu yeraltından, yağmurdan, sebzesini topraksız serasından karşılayan sıfır karbon salınımlı Güneşev Ekolojik Eğitim Merkezi, yaşlılar için mola evine dönüştürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaşlılar için bakım merkezine dönüştürme kararı aldığı Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, Antalyaspor Kavşağı’nın Konyaaltı sahiline açılan bölümünde tarihi Olbia Kanyonu’nun hemen üzerinde, 37 sponsor firmanın desteğiyle Nisan 2011’de kuruldu. Güneş enerjisi üretimi ve kullanımını teşvik amacıyla kurulan merkezin açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Antalya’nın enerjisini güneşten, suyunu yeraltından, yağmurdan, sebzesini kendi topraksız serasından karşılayan sıfır karbon salınımlı faturasız evi, Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan yönetim değişimin ardından geçen yıl eylül ayında kapatıldı. Güneşev’in kapısına kilit vurulurken kurulma amacının aksine şebeke elektriği kullandığı iddiaları gündeme geldi.

Büyükşehir Belediyesi, 8 ayın ardından Güneşev’i 60 yaş ve üstü yaşlılara bakım hizmeti sunmak üzere mola evine dönüştürüyor. Bu amaçla merkez, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesine dahil edildi. Dönüşüm için ihale 28 Mayıs Perşembe günü yapılacak. İhale süreci sonrasında dönüşüm 45 günde tamamlanacak ve kontrollerin ardından yaşlılar için hizmet vermeye başlayacak.

Dönüşüm kapsamında merkeze 2 engelli rampası, asansör, doktor odası, kafeterya, kış bahçesi yapılacak.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa