Kapat
ZİYARETİN ‘STAR’I
ZİYARETİN ‘STAR’I
İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.   Antalya Konsolosu Jane Baz’ın da hazır bulunduğu ziyarete, Büyükelçi Moore’un görme kaybı bulunan eşi...
10 Mart 2014 16:52
Font1 Font2 Font3 Font4

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.

 

Antalya Konsolosu Jane Baz’ın da hazır bulunduğu ziyarete, Büyükelçi Moore’un görme kaybı bulunan eşi Magie Moore’un “Yıldız Hanım” diye çağırdığı “Star” isimli bir rehber köpeği ilgi odağı oldu. ‘Yıldız Hanım’ı bir süre seven Akaydın, kendisinin de bir hayvan sever olduğunu anlattı. İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, ilk kez 1994 yılında ziyaret ettiği Antalya’yı çok büyümüş ve güzelleşmiş bulduğunu ifade etti. Richard Moore, Antalya’ya yılda yaklaşık 500 bin turist geldiğini kaydetti.

ingiltere büyükelçisi ziyaret (1)

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akaydın, Antalya’da sürekli yaşayan 56 bin 601 yabancıdan 2 bin 226’sının İngiltere vatandaşı olduğunu belirterek, İngilizlerin özellikle Kaş, Kalkan ve Alanya’yı tercih ettiğini anlattı. Ziyaretin sonunda Akaydın konuk büyükelçiye plaket verdi.

ingiltere büyükelçisi ziyaret (3)YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa